Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

WOŚP
Atrium Molo - Wiosłowanie dla WOŚP

Atrium Molo - Wiosłowanie dla WOŚP

  • 2019-01-12
  • wstęp wolny
  • Atrium Molo, ul. Mieszka I 73, Szczecin

Opis

Już w sobotę 12 stycznia wszyscy klienci Atrium Molo będą mogli wziąć udział w Wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy staną w szranki z sześcioma innymi miastami, walcząc o rekord Polski na ergometrze wioślarskim. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Szczecina.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich odbędzie się już po raz 10-ty. Oprócz Szczecina w tym roku w akcji wezmą udział mieszkańcy: Bydgoszczy, Gdańska, Poznania, Torunia, Lublina oraz Warszawy. Punktem kulminacyjnym akcji będzie sztafeta gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast. Jednym z zawodników będzie Marek Kolbowicz – złoty medalista w wioślarskiej czwórce podwójnej igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008). Przebieg wydarzenia będzie można śledzić online oraz na miejscu, na specjalnych ekranach.

- Atrium Molo w Szczecinie po raz pierwszy zawalczy o rekord Polski w wiosłowaniu dla WOŚP. Tym bardziej gorąco zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił na ergometrze. Dla uczestników przygotowaliśmy specjalne certyfikaty. Przez cały dzień na terenie Atrium Molo odbywać się będzie również zbiórka środków do puszek WOŚP – mówi Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo.

W ubiegłorocznej edycji wydarzenia, w której wzięło udział sześć miast, o rekord Polski walczyło niemal 1600 osób,które łącznie przewiosłowały790 km.Rywalizację zwyciężył Toruń, którego 306 mieszkańców wspólnie pokonało 153 km.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia br. (sobota)
w godzinach 9.00 - 19.00
w Atrium Molo, przy TK Maxx. Wydarzenie jest realizowane w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku zaplanowano na 13 stycznia. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Ostatnio dodane
Patrycja - inicjatorka akcji z rodziną podczas spotkania w Fundacji WOŚP
Nieprawdopodobny wynik zbiórki ostatniej skarbonki Prezydenta Adamowicza

Zaczęło się od tysiąca złotych, a skończyło na sumie prawie 16 milionów.

Sztab WOŚP we Wrocławiu
Zobacz kulisy pracy w sztabie WOŚP we Wrocławiu [WIDEO]

Tak harcerze z Wrocławia liczyli zebrane pieniądze.