Wiadomości - Artykuły

Szczecin - zielone miasto, w którym dobrze się mieszka

2022-08-04 14:10:34 | Szczecin

Zieleń i woda zajmują połowę powierzchni Szczecina. Nie bez powodu miejscowość ta nazywana bywa „miastem pływających ogrodów” i prawdziwym oknem na świat. Zarówno położenie Szczecina, jak i jego zielone otoczenie to czynniki, które powodują, że jest to miasto, w którym bardzo wygodnie się żyje. Czy warto przeprowadzić się do Szczecina?

Szczecin

Ze Szczecina wszędzie jest blisko

Choć miejscowości położone blisko granic kraju zazwyczaj traktowane są jako lokacje bardzo odległe, z których wszędzie jest daleko, to w przypadku Szczecina jest wprost przeciwnie. To miejscowość ulokowana w niezwykle dogodnym miejscu: nadmorskie kurorty i piękne plaże są w zasięgu godzinnej przejażdżki, do Berlina można dotrzeć w około dwie godziny wygodną autostradą. Bez problemu można przeprawić się na duńską wyspę Bornholm albo do Szwecji. Z tej perspektywy Szczecin zdaje się niemal centralną metropolią, a jednak zachowuje charakter zielonego, niezwykle przyjemnego miasta do życia.

Szczecin – miasto zieleni, rzek i rozlewisk

Malowniczy charakter Szczecina to bezpośrednia zasługa jego położenia: w rozlewisku Odry, w otulinie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry. Połowę powierzchni administracyjnej miasta zajmują tereny zielone oraz wodne. Sama strategia miasta (Floating Garden 2050) oparta jest o bogactwo terenów naturalnych, które powinny zostać zachowane i chronione. Rozwój i modernizacja mają tu iść w parze z ochroną terenów naturalnych.

Miasto stawia na odnawianie arterii drogowych i na rozwiązania ekologiczne. Przywracana jest świetność dawnych terenów poprzemysłowych, które zyskują nowy charakter i stają się miejscem spotkań i zupełnie nowych działalności. Choć przed Szczecinem stoi jeszcze wiele wyzwań, nim uda się zrealizować założenia strategii miasta, widać że sprawy zmierzają we właściwym kierunku.

W stolicy województwa zachodniopomorskiego dobrze się mieszka

Osoby myślące o zakupie mieszkania w Szczecinie mają do wyboru szeroką gamę nieruchomości i to nie tylko z rynku wtórnego, ale również z pierwotnego. W ostatnich latach powstaje tu wiele nowych inwestycji mieszkaniowych – w czerwcu tego roku dostępnych w sprzedaży było około osiemset nowych mieszkań. Średnia cena metra kwadratowego wynosiła 9446 złotych. Najchętniej kupowane w Szczecinie są mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe. Nabywcy nieruchomości coraz większą uwagę zwracają na położenie inwestycji względem terenów zielonych i rekreacyjnych.

Portal RynekPierwotny.pl przeprowadził Ranking Inwestycji. W Szczecinie pierwsze miejsce zajmuje Osiedle Świergotki, które znajduje się w Dzielnicy Północ. W ramach inwestycji powstaną również tereny zielone i ogródki przynależące do mieszkań. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Projekt Pod Papugami III etap, który znajduje się w tej samej dzielnicy, co Osiedle Świergotki. Trzecie miejsce przypadło projektowi Emilia Plater 7, który znajduje się w Śródmieściu. Mocną stroną inwestycji będzie piękny, zielony dziedziniec wraz z ciągami spacerowymi i ławkami.

Szczecin to niezwykle interesujące miejsce do życia. Choć nie leży nad morzem, ma szeroki dostęp do rzek, zalewów, rozlewisk i jezior, a od samego morza dzieli go godzinna przejażdżka samochodem. To miasto dużych możliwości, które jednak pozostaje zielone i wygodne dla mieszkańców.

Chcesz wiedzieć więcej, na temat wyróżnionych projektów, jak i samego Rankingu Inwestycji? Wejdź na https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/szczecin/ocena-q2-2022/

ip

fot. pixabay.com/Renata-Misztal

Słowa kluczowe: Ranking Inwestycji, Szczecin inwestycje, Szczecin mieszkania
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
zdjęcia z wakacji
Zdjęcia z wakacji a prawo autorskie. Co wolno publikować?

Ma znaczenie kto robił zdjęcie oraz co na nim uwieczniono.

wolne od pracy
Czy 15 sierpnia 2022 roku jest dniem wolnym od pracy?

Zobacz, kiedy wypadają kolejne dni wolne.

Polecamy
Praca w McDonald’s
Praca w McDonald's? Wpisz do CV

Doświadczenie w obsłudze klienta, umiejętność pracy w zespole i dobra organizacja czasu - nic dziwnego, że managerowie z McDonald's są grupą poszukiwaną na rynku pracy.

Ostatnio dodane
zdjęcia z wakacji
Zdjęcia z wakacji a prawo autorskie. Co wolno publikować?

Ma znaczenie kto robił zdjęcie oraz co na nim uwieczniono.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.