Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

PLFA I bez Husarii

2010-05-31

 W związku z niemożnością wystawienia na mecze ligowe regulaminowego i gwarantującego możliwość rozegrania pozostałych w sześciu spotkań, decyzją Zarządu PLFA Zachodniopomorska Husaria została usunięta z rozgrywek o mistrzostwo Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I).

Dotychczasowe wyniki klubu z województwa zachodniopomorskiego zostaną anulowane, zaś drużyna w przypadku wyrażenia chęci powrotu do PLFA rozpocznie rywalizację od najniższej klasy rozgrywkowej. Dodatkowo na klub zostaną nałożone rygorystyczne wymagania. Przed sezonem na wniosek zarządu ligi zostanie przeprowadzony audyt.

- Niestety dopadła nas plaga kontuzji, a na domiar złego drużynę opuściło wielu kluczowych graczy. Organizacyjnie jesteśmy gotowi kontynuować sezon, jednak mimo wielu prób nie byliśmy w stanie awaryjnie zrekrutować wystarczającej liczby graczy, dzięki którym moglibyśmy dograć pozostałe sześć spotkań sezonu zasadniczego - komentuje sytuację Przemysław Kazaniecki, generalny menedżer Zachodniopomorskiej Husarii.

- To bardzo smutny i bolesny dzień dla futbolu amerykańskiego w Polsce. Jeszcze nigdy w historii ligi nie doszło nawet do walkowera, a teraz mamy do czynienia z sytuacją, w której jedna z drużyn nie jest w stanie kontynuować gry - mówi prezes PLFA Jędrzej Stęszewski. ­- Na szczęście z klubów napływają też dobre wiadomości. W ostatnich tygodniach Warsaw Eagles rozpoczęli działalność jako spółka a większościowe udziały objęli inwestorzy ze stolicy. Inwestycją w aktualnych mistrzów PLFA AZS Silesia Miners zainteresowana jest grupa przedsiębiorców z województwa śląskiego. Takie sygnały to zapowiedź tego, że kluby i rozgrywki będą miały coraz bardziej profesjonalny charakter - dodaje Stęszewski.

W związku z tym, iż o układzie tabeli ligowej decydują m.in. małe punkty, a także dlatego, że Husaria rozegrała tylko dwa z ośmiu zaplanowanych meczów w sezonie zasadniczym, wyniki rozegranych spotkań (Husaria-Devils Wrocław 0:48, Pomorze Seahawks-Husaria 43:0) zostały anulowane. W rozgrywkach PLFA I w sezonie 2010 rywalizuje więc ostatecznie osiem drużyn.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama