Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Intensywne przygotowania do Triathlonu Szczecin

2014-04-18

Do końca zapisów na lipcowy Triathlon Szczecin 2014 pozostały nieco ponad dwa miesiące, a na liście startowej widnieje już ponad 600 nazwisk. Tak duże zainteresowanie skłoniło organizatorów do kolejnych działań. Stąd też pomysł na zorganizowanie "Klinik Pływackich", które pomogą debiutantom, jak również bardziej zaawansowanym zawodnikom udoskonalić swoje umiejętności i jeszcze lepiej przygotować się do startu.

Podczas szczecińskiej rywalizacji każdy z zawodników pokona dystans obejmujący 1,9 km pływania w Odrze, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu albo drugi – odpowiednio o połowę krótszy.

- Jednym z najbardziej wymagających etapów Triathlonu Szczecin będzie pływanie. Zawodnicy będą pływać w Odrze, co  wzmocni charakter rywalizacji. Z własnego doświadczenia wiem, że ze względu na nurt rzeki jest to spore wyzwanie, któremu można jednak sprostać, odpowiednio planując przygotowania – przyznaje Marcin Łogin, triathlonista i współorganizator Triathlonu Szczecin 2014.

Pływanie jest bardzo ważne w zawodach triathlonowych. Dobry start w grupie liczącej setki osób, odpowiednia technika (pozwalająca rozłożyć siły na poszczególne etapy) to klucz do sukcesu w tym sporcie. Etap pływacki to również spore wyzwanie dla osób, które debiutują w triathlonie i nie mają jeszcze doświadczenia w rywalizacji w akwenach otwartych. Naprzeciw ich potrzebom wyszli więc organizatorzy.

Mowa tutaj o "Klinikach Pływackich", czyli zajęciach organizowanych we współpracy z firmą Finis i dedykowanych osobom przygotowującym się do Triathlonu Szczecin. Podczas nich zawodnicy będą ćwiczyć pod okiem profesjonalistów tak, aby zdobyć i udoskonalić niezbędne umiejętności. Kurs składający się z 11 spotkań w ramach "Klinik Pływackich" ruszył już 13 kwietnia, jednak wciąż można się na niego zapisać.

- Uczestnicy są podzieleni na grupę początkującą i średniozaawansowaną. Aby zapewnić jak najbardziej optymalne warunki do treningów, najpierw planujemy zajęcia na basenie, a w późniejszej fazie w jeziorze. Oprócz całego kursu, istnieje też możliwość jednorazowego uczestnictwa w  zajęciach – wyjaśnia Marcin Łogin i dodaje: – W ramach "Klinik Pływackich" zawodnicy mogą doskonalić m.in. technikę pływacką, długość kroku pływackiego, a następnie pływanie w grupie, wyprzedzanie czy nawigację trasy startowej.

Kurs potrwa do 29 czerwca. Pojedyncze zajęcia z instruktorem: 27 kwietnia oraz 4 maja.
Więcej info: www.triathlonszczecin.pl/

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
BATLIC HOME SPA fitPrzetestuj najnowszą serię kosmetyków Ziaja BALTIC HOME SPA fit
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama