Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Finał Red Bull Paper Wings w Szczecinie

2009-01-23

 Mglista pogoda nad Szczecinem nie zakłóciła kolejnej edycji Red Bull Paper Wings 2009. Wieża kontroli lotów wydała pozwolenie na start dla studenckich samolotów i dzięki temu papierowe konstrukcje mogły wzbić się w powietrze. Podczas rywalizacji w holu głównym Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego najlepszymi konstruktorami zostali Mirosław Kozłowski, Mateusz Sielicki, Piotr Kalisz oraz Roger Nagot.

Blisko 1000 kartek papieru został wykorzystanych podczas dzisiejszej rywalizacji. Studenci ze Szczecina testowali swoje konstrukcje pod kątem trzech kategorii, w których rozgrywane są wszystkie przystanki zawodów Red Bull Paper Wings - lot na dystans, lot na czas i akrobatyka. Każda z konkurencji cieszyła się dużą popularnością, jednak najwięcej emocji dostarczyła akrobatyka, podczas której zobaczyliśmy nieprawdopodobne ewolucje powietrzne. Każda z nich oceniana była przez jury, w skład którego wchodzili reprezentanci samorządu studenckiego.

Szczecińskie samoloty osiągały imponujące wyniki - najdłuższy dystans papierowej konstrukcji wynosił 16,14 metrów. Autorem tak daleko lecącego samolotu był Mateusz Sielicki z Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług. Znacznie trudniej było zwyciężyć w konkurencji lot na czas. Kilku zawodników osiągnęło czas powyżej 5 sekund, przez co walka o pierwsze miejsce było wyjątkowo widowiskowe. Ostatecznie autorem samolotu, który najdłużej przebywał w powietrzu został Mirosław Kozłowski (5,40 s). Wynik Mirka stawia go w czołówce rankingu ogólnopolskiego, jednak przed nami jeszcze dziesięć przystanków Red Bull Paper Wings 2009. Trzeci i zarazem ostatni etap dzisiejszych zmagań - lot akrobatyczny - wyłonił dwóch zwycięzców, którzy zdaniem jury zasłużyli na taką samą ilość 22 punktów.

Tego samego dnia odbywała się także polskie kwalifikacje Red Bull Paper Wings w Olsztynie, podczas której wyniki w poszczególnych konkurencjach różniły się od tych ze Szczecina. Olsztyński lot na dystans był dłuższy o ponad 5 metrów i wynosił 21,9 metrów, natomiast w długości utrzymania się papierowych skrzydeł w powietrzu, szczecińscy studenci okazali się bezkonkurencyjni - konstrukcja Mirka Kozłowskiego utrzymała się o dwie sekundy dłużej od konstrukcji z olsztyńskiej uczelni.

Kolejnym przystankiem na mapie zawodów jest Częstochowa. Już 11 lutego (środa) w Auli Głównej Akademii im. Jana Długosza studenci zmierzą się w lotniczej rywalizacji. Pozostałe eliminacje odbędą się w Radomiu, Gliwicach, Łodzi, Białymstoku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Na podstawie wyników krajowych rozgrywek wyłonieni zostaną najlepsi piloci w poszczególnych kategoriach. Wyniki każdego przystanku będą dostępne na stronie http://www.redbullpaperwings.com/. Najlepsi wezmą udział w światowych mistrzostwach Red Bull Paper Wings w Austrii. Już po raz drugi finałowe stracie w ramach Red Bull Paper Wings odbędzie się w miejscu idealnie wpisującym się w klimat zawodów - w salzburskim Hangarze 7, pełniącym funkcję muzeum lotnictwa oraz bazy zespołu Flying Bulls.

W Red Bull Paper Wings mogą uczestniczyć wyłącznie studenci. Żeby wziąć udział w polskiej edycji eliminacji wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.redbullpaperwings.com/ W każdym mieście może zgłosić się maksymalnie 100 osób, dlatego podczas zapisów obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy."

(Informacja prasowa)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama