Koncert
Tribute to Pavarotti

Tribute to Pavarotti

 • 2023-06-24, , godzina 20:30
 • 130.00zł
 • Multikino - Sala nr 1, al. Wyzwolenia 18/20, Szczecin

Bilety

Opis

Wybitny tenor Luciano Pavarotti, w odpowiedzi na głosy krytyków, iż wykonuje populistyczne, popowe utwory odpowiedział: "Niektórzy twierdzą, że słowo ,,pop" jest obraźliwym sposobem wyrażenia słowa ,,nieistotny" - nie akceptuję takiego podejścia. Podobnie nie akceptuję podejścia, iż słowo klasyka oznacza ,,nudny". Jest tylko zła i dobra muzyka".
Te właśnie słowa i postawa wielkiego artysty, który w ramach projektu ,,Pavarotti & Friends" udowodnił, że można znakomicie łączyć muzykę operową i popową, przyświecały nam przy opracowywaniu programu koncertu ,,Tribute to Luciano Pavarotti". W ten sposób powstał wyjątkowy i innowacyjny koncert, który przełamuje stereotypy na temat muzyki klasycznej i operowej oraz muzyki popularno - rozrywkowej.
Podczas koncertu, obok najsławniejszych operowych hitów, które mistrz Pavarotti zaprezentował m.in. u boku tenorów Domingo i Carrerasa (,,Libiamo ne' lieti calici", ,,La donna mobile", ,,O sole mio"), usłyszymy również utwory popowej i rockowej muzyki rozrywkowej, przestawione w nowatorskiej, operowej odsłonie. Brzmienie popowe połączone zostanie z klasycznym i dostojnym brzmieniem Prestige Chamber Orchestra (instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte, sekcja rytmiczna). Podczas koncertu zaprezentujemy również autorskie utwory Andrea Bocelliego, a więc obecnego, niekwestionowanego mistrza łączenia gatunków muzyki pop i muzyki operowej.
W koncercie wystąpi Emanuele Servidio - włoski tenor o potężnym, dramatycznym głosie i posturze mistrza Pavarottiego, uwielbiany przez publiczność. Laureat wielu międzynarodowych konkursów operowych. Występował na deskach teatrów i festiwali operowych we Włoszech, Szwajcarii, Brazylii, Chin, Guatemali i Ukrainy, prezentując przykładowo takie role operowe jak Don Carlo, Don Alvaro, Canio, Pinkerton, Radames, Rodolfo, Książę Mantui, Makduf, Mario Cavaradossi. Obok Emanuela na scenie wystąpi gwiazda włoskiej sceny popowej - Mary Montesano (występująca m.in. z Erosem Ramazzoti, Zucchero, Battiato) oraz polscy wokaliści popowi, będący laureatami takich programów jak Voice of Poland, Mam talent.
Zapraszamy na wieczór pełen wspaniałej włoskiej muzyki w świetnym wykonaniu!
Premiera koncertu zaplanowana na marzec 2022 r. w Teatro Flaiano w Rzymie.
Program koncertu:

 1. Too much love will kill you - Queen
 2. I hate you then I love you - Celine Dion
 3. The magic of love - Lionel Richie
 4. Cielito Lindo - Enrique Iglesias
 5. Hey Jude - The Beatles
 6. E Piu Ti Penso - Andrea Bocelli
 7. It's a Man's Man's World - James Brown
 8. New York New York - Frank Sinatra
 9. ,,Libiamo ne' lieti calici" z opery ,,La Traviata"
 10. ,,La donna e mobile" z opery ,,Rigoletto"
 11. Volare - Domenico Modugno
 12. Vivo per lei - Andrea Bocelli
 13. Nessun dorma z opery ,,Turandot"
 14. Caruso - Lucio Dalla
 15. Miserere - Zucchero
 16. O sole mio - pieśń neapolitańska
 17. There must be an angel - Eurythmics
 18. Con Te Partiro (Time to say goodbye) - Andrea Bocelli
  Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji programu koncertu
  Czas trwania koncertu: 75 minut;
  Organizator koncertu: Piotr Adam Nowak Production; Copernicus Sp. z o.o.
  Nasze poprzednie realizacje to: Muzyczny życiorys Franka Sinatry, Freddie Mercury Rock Operowo, Whitney Houston Symfonicznie, Michael Jackson Symfonicznie, Abba - miłosna opowieść symfoniczna, The 3 Tenors & Soprano i wiele innych.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Tribute to Pavarotti"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Szczecin, koncerty Szczecin na dziś, koncerty Szczecin jutro, koncerty Szczecin w tym tygodniu, koncerty Szczecin na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Adam Lambert zapowiada nowy album "High Drama" [AUDIO]

Nominowany do Grammy supergwiazdor Adam Lambert przedstawia nowy singiel.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!