Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Usłysz Białoruś - manifestacja w Szczecinie

Kiedy2020-08-12
Gdzie
Usłysz Białoruś - manifestacja w Szczecinie

9 sierpnia 2020 w Białorusi odbyły się wybory prezydenckie. Oficjalna władza po raz 6 oddała w nich zwycięstwo urzędującemu od 26 lat Aleksandrowi Łukaszence. Niezależne exit poll’y i wyniki wyborów w zagranicznych okręgach pokazują, że podane przez Centralny Komitet Wyborczy liczby nie są zgodne z prawdą. Kontrkandydatka w wyścigu prezydenckim – Światłana Ciachanouskaja – wygrywa z miażdżącą przewagą.

Tysiące Białorusinów i Białorusinek wychodzi na ulice stolicy i większych miast kraju, by bronić swoich głosów. Władza rozpoczęła wojnę ze swoim własnym narodem.

Do rozpędzania manifestacji zaangażowane są wojska wewnętrzne, co jest niezgodne z prawem, ponieważ w Białorusi nie został ogłoszony stan wyjątkowy Dla pacyfikacji pokojowych manifestacji użyte były środki specjalne, w tym: gaz łzawiący, armaty wodne, granaty hukowe i gumowe kule.

Oficjalnie potwierdzona śmierć jednego z protestujących. Dziesiątki ludzi są w szpitalach z obrażeniami, tysiące są zatrzymane.
W poniedziałek rano władza wszczęła postępowanie karne na skutek którego Białorusinom i Białorusinkom biorącym udział w protestach grozi od 8 do 15 lat więzienia.

Światłana Cichanouskaja, zastraszana i terroryzowana, podjęła decyzję o opuszczeniu kraju.

Ale Białoruś nie poddaje się i dalej wychodzi na pokojowe protesty.

ip



Zdjecie nr 1533789
Zdjecie nr 1533790
Zdjecie nr 1533791
Zdjecie nr 1533792
Zdjecie nr 1533793
Zdjecie nr 1533794
Zdjecie nr 1533795
Zdjecie nr 1533796
Zdjecie nr 1533797
Zdjecie nr 1533798
Zdjecie nr 1533799
Zdjecie nr 1533800
Zdjecie nr 1533801
Zdjecie nr 1533802
Zdjecie nr 1533803
Zdjecie nr 1533804
Zdjecie nr 1533805
Zdjecie nr 1533806
Zdjecie nr 1533807
Zdjecie nr 1533809
Zdjecie nr 1533810
Zdjecie nr 1533811
Zdjecie nr 1533812
Zdjecie nr 1533813
Zdjecie nr 1533814
Zdjecie nr 1533815
Zdjecie nr 1533816
Zdjecie nr 1533817
Zdjecie nr 1533818
Zdjecie nr 1533819
Zdjecie nr 1533820
Zdjecie nr 1533821
Zdjecie nr 1533822

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama