logo dlaStudenta.pltopInformator miejski
Szczecin

Jesteś tutaj:
 
Logo

Akademia Morska w Szczecinie

Kształcimy poszukiwanych specjalistówO firmie

Kształcimy poszukiwanych specjalistów
Akademia Morska w Szczecinie jest uczelnią cywilną, która kształci profesjonalistów znajdujących z powodzeniem pracę na morzu i lądzie. Nasi absolwenci to osoby doskonale przygotowane do wymogów rynku pracy - dobrze mówiące po angielsku, z nowoczesną wiedzą techniczną.

Flota światowa potrzebuje od zaraz tysięcy specjalistów: kapitanów, oficerów pokładowych i oficerów mechaników okrętowych. Jest to szansa dla Ciebie na szybki awans zawodowy i osiąganie wysokich zarobków w młodym wieku.

Kariera i zarobki
Absolwenci mają jasno określoną i pewną drogę awansu zawodowego. Pierwsza praca po studiach to zarobki w wysokości ponad 1000 euro miesięcznie. Już po sześciu latach, w wieku niespełna 30 lat można zdobyć dyplom kapitana żeglugi wielkiej lub starszego oficera mechanika i wynagrodzenie około 5000 euro!

Osoby, które chcą pracować na lądzie, znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłu okrętowego i maszynowego, jako wysoko cenieni specjaliści dozoru technicznego oraz diagnostyki i remontów maszyn, w laboratoriach badawczych, instytucjach odpowiedzialnych za ochronę środowiska na różnych szczeblach administracji państwowej, w przedsiębiorstwach armatorskich, stoczniach i portach, biurach projektowych i służbach dozoru technicznego.

Wysoki poziom kształcenia
Program kształcenia dostosowany jest do współczesnych warunków eksploatacji floty.

Umożliwia to nowoczesna baza dydaktyczna, włącznie ze świetnie wyposażonym statkiem szkolno-badawczym Nawigator XXI, laboratoriami i pracowniami specjalistycznymi, symulatorami, silnikami, kokpitami sterowniczymi, elektronicznymi mapami oraz nowo-czesnymi pracowniami komputerowymi.

W akademii działa również jedyne w Polsce i tej części kontynentu Europejskie Centrum Szkolenia LNG z najnowocześniejszym w Europie wielozadaniowym zintegrowanym systemem symulatorów szkoleniowych.

Stać Cię na te studia
Nasi studenci nie muszą obawiać się, że koszty utrzymania będą dla nich zbyt wysokie. Akademia Morska w Szczecinie ma dobrze funkcjonujący system pomocy materialnej.

Każdy student może się ubiegać o stypendia: socjalne, rektora lub zapomogi losowe. Ponadto w program nauczania wpisane są płatne praktyki.

To łatwiejsze niż myślisz
Dla tych, którzy nie wierzą, że poziom ich wykształcenia jest dostatecznie dobry, aby poradzić sobie z przedmiotami ścisłymi w toku studiów, akademia organizuje bezpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki.


Informator miejski w mieście:

 
 

przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama