zmień miasto

Wracamy z ferii i od poniedziałku uczymy (się) matmy!

To już tradycja - Akademia Morska w Szczecinie organizuje dla maturzystów bezpłatny kurs przygotowujący do matury z matematyki. Tegoroczni maturzyści po powrocie z ferii mogą zapisać się na zajęcia i podszkolić z matmy.

Uczelnia nie prowadzi zapisów – ani telefonicznych, ani mailowych – wystarczy przyjść na spotkanie organizacyjne:

15 lutego (poniedziałek) 2016, godz. 17.30,
w budynku Akademii Morskiej w Szczecinie
(Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu) - ul. Szczerbcowa 4, sala 5-6 (I piętro).

Kurs rozpocznie się od razu od wtorku. Akademia organizuje 3 grupy na poziomie podstawowym oraz jedną, o ile chętni dopiszą, na poziomie rozszerzonym (start od min. 30 osób).
W sumie to 8 tygodni zajęć, dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne (z przerwą na Święta Wielkanocne), w tym samym budynku, w którym odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zakończenie kursu planowane jest na 14 kwietnia.

Zajęcia odbywać się będą według planu:

Poziom podstawowy
•    grupa I - wtorki i czwartki, godz.17.30–19.00, sala 5
•    grupa II - wtorki i czwartki, godz. 17.30–19.00, sala 6
•    grupa III - poniedziałki i środy, godz. 17.30–19.00, sala 5

Poziom rozszerzony (ewentualnie) poniedziałki i środy, godz. 17.30–19.00.

Kurs od pierwszej jego edycji cieszy dużym zainteresowaniem. W pierwszym roku obowiązkowej matury z matematyki na niektórych maturzystów padł blady strach. Zwykle zgłasza się ok. 300-400 osób. Do dziś, często już po wakacjach, na uczelnię dzwonią rodzice maturzystów, chcąc zapisać młodzież na zajęcia. Prowadzą je wykładowcy akademiccy, mający już doświadczenie w pracy z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, od kilku lat prowadzący zajęcia. Program dostosowany jest do obowiązkowych zagadnień maturalnych i do oczekiwań kursantów. Standardowo znajdą się w nim m.in. liczby rzeczywiste, wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, funkcje, ciągi liczbowe.

- Najwięcej problemów przysparza tradycyjnie rachunek prawdopodobieństwa oraz geometria i stereometria, czyli bryły, widzenie przestrzenne. To okazuje się dla młodych ludzi trudne do wyobrażenia. A to przecież bardzo przyjemny temat - mówi z uśmiechem dr hab. Lech Kasyk, kierownik Zakładu Matematyki na Wydziale Nawigacyjnym, który od lat również prowadzi zajęcia. - Czasem po prostu wystarczy młodym ludziom inaczej, spokojniej wytłumaczyć dane zagadnienie i okazuje się, że to proste - dodaje. - Niekiedy kursanci stają się od października studentami AM w Szczecinie – zaczepiają swoich „starych-nowych” wykładowców i dziękuję za „odczarowanie” matematyki. Przez te kilka lat prowadzenia kursu na zajęcia trafia także młodsze rodzeństwo lub kuzynostwo maturzystów z lat ubiegłych.

 

ip/JM
fot. wikimedia commons

Kursy przygotowawcze do matury

Czy szkoła przygotuje Cię do matury? Na pewno?

Coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju kursy przygotowujące do matury.

Trwają zapisy na darmowy kurs z matematyki!

Już ponad 16 tysięcy maturzystów korzysta z bezpłatnego kursu maturalnego z matematyki, a codziennie zapisuje się ponad 100 kolejnych osób.

Zdaj maturę z matematyki na 100%!

Portal MatmaNa6.pl rozpoczął piątą już edycję kursu maturalnego z matematyki. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem jest on całkowiecie bezpłatny.

Przygotuj się do poprawki matury z matematyki z AM Szczecin

Tegoroczni maturzyści, którzy nie zdali egzaminu maturalnego z matematyki mogą liczyć na pomoc nauczycieli Akademii Morskiej w Szczecinie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Rekrutacja online na studia w 2020 roku - czy jest możliwa?

Następstwa epidemii i matur w czerwcu.

Jest decyzja MEN. W tym roku szkolnym uczniowie już nie wrócą na lekcje

Dariusz Piontkowski potwierdza - do 26 czerwca zajęcia będą zdalne.

3. edycja Dni Zawodu Psychologa - Kariera START!

Magister psychologii - i co dalej? Dowiedz się dzięki spotkaniu online!

Matura ustna 2020 - czy się odbędzie?

Informacje na temat egzaminów ustnych na maturze w 2020 r.

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama