zmień miasto

Oceanotechnika w Akademii Morskiej w Szczecinie - prawdziwy ocean możliwości

Kandydaci na studia coraz częściej wychodzą z założenia, że warto studiować kierunki przyszłościowe, czyli takie, które prowadzą do pozyskania wiedzy i umiejętności poszukiwanych na rynku i gwarantujących dobre i ciekawe zatrudnienie. Przykładem takiego kierunku jest Oceanotechnika, za którą przemawiają liczby, fakty oraz przede wszystkim funkcjonowanie potężnego przemysłu.

Oceanotechnika - studia w Akademii Morskiej w Szczecinie plakat baner reklamowyPraca po Oceanotechnice

Polski przemysł jachtowy produkuje ponad dwadzieścia tysięcy jachtów rocznie. Ponadto, Polska jest pierwszym w Europie i drugim na świecie producentem jachtów motorowych o długości do 9 metrów, a cały sektor producentów tych jednostek pływających w naszym kraju liczy około 900 przedsiębiorstw, zatrudniających 35 000 pracowników. Wychodząc naprzeciw wymaganiom i potrzebom olbrzymiego rynku, Akademia Morska w Szczecinie kształci specjalistów na kierunku Oceanotechnika. Już niedługo to właśnie oni przejmą stery w zakresie projektowania i kierowania procesem produkcji statków przyszłości.

Jak wyglądają studia na Oceanotechnice?

Studia na kierunku Oceanotechnika w Akademii Morskiej w Szczecinie opierają się na specjalnie przygotowanym programie, który wprowadza studentów w tajniki projektowania i budowy różnych obiektów pływających, takich jak statki transportowe, jachty, małe okręty wojenne, czy pływające drony.

Zajęcia prowadzone są przez najwyższej klasy specjalistów, pośród których znajdują się między innymi osoby na co dzień pracujące w firmach z obszaru projektowania i budowy statków. Oceanotechnika to nie tylko nowoczesny kierunek, ale również nowoczesna forma kształcenia. Rozwijaniu umiejętności służą zajęcia realizowane w laboratoriach komputerowych, laboratoriach fizycznych, laboratoriach projektowych oraz symulatorach okrętowych, wyposażonych w najnowocześniejsze oprogramowanie, na dodatek z którym spotkają się absolwenci w przyszłej pracy zawodowej.

Istotnym aspektem studiów jest możliwość realizacji własnych projektów pod okiem pracowników uczelni, dając tym samym studentom najlepszą możliwość połączenia wiedzy teoretycznej z pierwszymi doświadczeniami praktycznymi.

Oceanotechnika - profil absolwenta

Absolwenci Oceanotechniki w Akademii Morskiej wyróżniają się szeroką wiedzą z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji statków, okrętów i obiektów oceanotechnicznych, jachtów żaglowych i motorowych. Ponadto, świetnie orientują się w zagadnieniach ekonomii, organizacji produkcji i marketingu, jak również najnowszych systemów komputerowych do projektowania, konstruowania i zarządzania produkcją w przemyśle okrętowym.

Z pokaźnym bagażem wiedzy i umiejętności będą mogli znaleźć zatrudnienie zarówno w kraju, jaki i poza jego granicami, a potwierdzeniem tego może być fakt, iż jachty i łodzie polskiej produkcji znajdują nabywców między innymi w Skandynawii, Niemczech, Holandii, a nawet Japonii i Australii.

Oceanotechnika w Akademii Morskiej w Szczecinie jest kierunkiem nieznającym granic. Jedyne, co mogłoby je stanowić to wyobraźnia studentów, którzy po ukończeniu nauki wypłyną na szeroki ocean kariery. 

Dowiedz się więcej:

ip

fot. materiały Akademii Morskiej w Szczecinie

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Pedagogika zamiast logistyki, czyli "produkcja" bezrobotnych absolwentów trwa

Jak wynika z badań obrazujących preferencje edukacyjne Polaków, od kilku już lat nieprzerwanie największą popularnością cieszą się te same kierunki studiów.

Hiszpański to modna alternatywa

Tegoroczni maturzyści świadectwa dojrzałości odbiorą z końcem czerwca, ale już teraz mogą decydować, co będą studiować. Jakie kierunki przyciągają młodych ludzi?

Kierunek, na który najtrudniej się dostać

Bezkonkurencyjny hit tegorocznej rekrutacji na uczelnie wyższe.

Rynek usług medycznych potrzebuje właśnie Ciebie!

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. W dzisiejszych czasach branża medyczna przeżywa swój rozkwit. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo na ich usługi jest duże zapotrzebowanie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Skandynawistyka w Szczecinie Szczecin

Uczelnia otwierając skandynawistykę odczytała zapotrzebowania lokalnego środowiska, w tym biznesowego, które ma liczne związki ze Skandynawią.

Kosmetologia z liftingiem rzęs w GoWork.pl

Jak zostać pełnoprawną kosmetyczką w dwa lata? Skończ odpowiedni kierunek i zdobądź odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty!

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Specjalności mechatroniczne w Akademii Morskiej w Szczecinie Szczecin

Na co mogą liczyć studenci, którzy zdecydują się na kształcenie Wydziale Mechatroniki i Elektrotechniki szczecińskiej AM?

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama