Oceanotechnika w Akademii Morskiej w Szczecinie - prawdziwy ocean możliwości

2020-05-27 10:20:12 | Szczecin

Kandydaci na studia coraz częściej wychodzą z założenia, że warto studiować kierunki przyszłościowe, czyli takie, które prowadzą do pozyskania wiedzy i umiejętności poszukiwanych na rynku i gwarantujących dobre i ciekawe zatrudnienie. Przykładem takiego kierunku jest Oceanotechnika, za którą przemawiają liczby, fakty oraz przede wszystkim funkcjonowanie potężnego przemysłu.

Oceanotechnika - studia w Akademii Morskiej w Szczecinie plakat baner reklamowyPraca po Oceanotechnice

Polski przemysł jachtowy produkuje ponad dwadzieścia tysięcy jachtów rocznie. Ponadto, Polska jest pierwszym w Europie i drugim na świecie producentem jachtów motorowych o długości do 9 metrów, a cały sektor producentów tych jednostek pływających w naszym kraju liczy około 900 przedsiębiorstw, zatrudniających 35 000 pracowników. Wychodząc naprzeciw wymaganiom i potrzebom olbrzymiego rynku, Akademia Morska w Szczecinie kształci specjalistów na kierunku Oceanotechnika. Już niedługo to właśnie oni przejmą stery w zakresie projektowania i kierowania procesem produkcji statków przyszłości.

Jak wyglądają studia na Oceanotechnice?

Studia na kierunku Oceanotechnika w Akademii Morskiej w Szczecinie opierają się na specjalnie przygotowanym programie, który wprowadza studentów w tajniki projektowania i budowy różnych obiektów pływających, takich jak statki transportowe, jachty, małe okręty wojenne, czy pływające drony.

Zajęcia prowadzone są przez najwyższej klasy specjalistów, pośród których znajdują się między innymi osoby na co dzień pracujące w firmach z obszaru projektowania i budowy statków. Oceanotechnika to nie tylko nowoczesny kierunek, ale również nowoczesna forma kształcenia. Rozwijaniu umiejętności służą zajęcia realizowane w laboratoriach komputerowych, laboratoriach fizycznych, laboratoriach projektowych oraz symulatorach okrętowych, wyposażonych w najnowocześniejsze oprogramowanie, na dodatek z którym spotkają się absolwenci w przyszłej pracy zawodowej.

Istotnym aspektem studiów jest możliwość realizacji własnych projektów pod okiem pracowników uczelni, dając tym samym studentom najlepszą możliwość połączenia wiedzy teoretycznej z pierwszymi doświadczeniami praktycznymi.

Oceanotechnika - profil absolwenta

Absolwenci Oceanotechniki w Akademii Morskiej wyróżniają się szeroką wiedzą z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji statków, okrętów i obiektów oceanotechnicznych, jachtów żaglowych i motorowych. Ponadto, świetnie orientują się w zagadnieniach ekonomii, organizacji produkcji i marketingu, jak również najnowszych systemów komputerowych do projektowania, konstruowania i zarządzania produkcją w przemyśle okrętowym.

Z pokaźnym bagażem wiedzy i umiejętności będą mogli znaleźć zatrudnienie zarówno w kraju, jaki i poza jego granicami, a potwierdzeniem tego może być fakt, iż jachty i łodzie polskiej produkcji znajdują nabywców między innymi w Skandynawii, Niemczech, Holandii, a nawet Japonii i Australii.

Oceanotechnika w Akademii Morskiej w Szczecinie jest kierunkiem nieznającym granic. Jedyne, co mogłoby je stanowić to wyobraźnia studentów, którzy po ukończeniu nauki wypłyną na szeroki ocean kariery. 

ip

fot. materiały Akademii Morskiej w Szczecinie

Słowa kluczowe: Studia, Kierunki, AM w Szczecinie, Praca po oceanotechnice, Zajęci, przemysł jachtowy

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Etnologia i antropologia kulturowa - kierunek, który pozwala lepiej zrozumieć człowieka

Zobacz, czym zajmuje się antropologia kulturowa i jakie wyzwania czekają osobę, które podejmuje się tego kierunku studiów.

Ogrodnictwo - co warto wiedzieć o tym kierunku studiów?

Zobacz, czy studiowanie ogrodnictwa spełni twoje oczekiwania.

Kierunki studiów związane z literaturą i pisaniem

Dla osób zainteresowanych literaturą oraz sztuką pisania czeka wiele ciekawych kierunków studiów.

Nietypowe kierunki studiów w Polsce

Niektóre z nich są naprawdę nieszablonowe!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Socjologia - co warto wiedzieć o jej studiowaniu?

Zobacz, co daje studiowanie socjologii i jakie są po niej perspektywy zawodowe.

Biologia - co powinieneś wiedzieć o tym kierunku studiów?

Zobacz, czy warto studiować biologię.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Informatyka - co powinieneś wiedzieć o tym kierunku studiów? - IT, poradnik, matura, praca, programowanie

Poznajcie 6 najważniejszych rzeczy, o których musicie wiedzieć, wybierając te studia.