Zmień miasto
Sztuka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

12. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie

Kiedy2017-05-20
Gdzie Szczecin
12. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie

Noc muzealna stała się w Europie fenomenem socjologicznym, gromadzącym tłumy widzów wrażliwych na niecodzienną scenerię muzealną, którą sami tworzą. Nastrój wieczoru, a potem nocy, sznury spacerowiczów przemierzających miasta, czasem pełne wesołości, czasem skupionej ciszy, tworzą swoiste święto, w którym udział biorą nawet ci, którzy w innych warunkach rzadko chodzą do muzeów.

W Szczecinie – choć nie tylko tutaj – noc muzeów stała się spontanicznym świętem, podczas którego mieszkańcy i przyjezdni pielgrzymują do miejsc będących jakby świeckim sacrum – miejsc unaocznionej pamięci, obecności sztuki i historii; choć bywało, że włączają się do tego kościoły, które same są często muzeami i mauzoleami. 

Oprócz wielu atrakcji na mieszkańców czeka także zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Muzem Narodowego w Szczecinie zbiórka publiczna. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup prac Gérarda Singera.

Aktualne wydarzenia Sztuka
DataWydarzenieMiejsce
2017-03-03
-
2017-05-28
Książka żywaMuzeum Narodowe w Szczecinie Szczecin, ul. Wały Chrobrego 3
2017-04-28
-
2017-05-28
Skóra. Obiekty, tekstyGaleria Sztuki Wozownia w Toruniu ul. Rabiańska 20
Zobacz inne wydarzenia
 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.
FB dlaMaturzysty.pl reklama