Aktualności - Juwenalia

Juwenalia Szczecin '16 - jest MOC!

2016-05-11 10:13:57 | Szczecin

Juwenalia w Szczecinie odbędą się już po raz 20! W tym roku Szczecin bawi się pod hasłem JEST MOC…! Hasło to nawiązuje do mocy atrakcji, mocy kultury oraz mocy muzyki, którą możemy spotkać podczas tego wspaniałego studenckiego święta.

Od czwartku 19 maja do niedzieli 22 maja Studenci opanują miasto, by bawić się podczas koncertów na Łasztowni i wydarzeniach towarzyszących.

 Juwenalia rozpoczną się w nocy ze środy na czwartek, jedynym w Polsce biegiem nocnym. Warto brać w nim udział, gdyż  na mecie czekać będą atrakcyjne nagrody. W czwartek na terenie akademików Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego obywać się będzie Dzień Studenta. Wspólne grillowanie, zabawa, a przede wszystkim cykliczny już konkurs Płonące Gary gdzie zaprezentować będzie można swoje umiejętności kulinarne.

Czwartek 19 maja to dzień inauguracyjny Szczecińskich Juwenaliów, w barwnym korowodzie, startującym z „Kordeckiego” Studenci przejdą ulicami Szczecina, by odebrać od Prezydenta klucz do miasta. Czwartek to również dzień koncertów! W magicznym miejscu jakim jest Łasztownia pierwszego dnia zagrają Antiplan, Ania Dąbrowska oraz grający na pierwszych Juwenaliach zespół Lady Pank.

 W piątek organizatorzy zapraszają od godziny 9.00 na turniej piłki nożnej – Juwe Cup, natomiast o godzinie 13 warto wziąć udział w turnieju szachowym na Placu Grunwaldzkim. Czas osobom biorącym udział w turnieju umilać będą swoją muzyką artyści z Akademii Sztuki. Gorąco zapraszani są zarówno Studentów jak i Mieszkańców Szczecina na to wyjątkowe wydarzenie. Wieczorem warto wybrać się na Łasztownię by pobawić się przy muzyce takich artystów jak Szczeciński zespół OHO!KOKO, Ørganek, Kamil Bednarek, czy Dawid Podsiadło.

Sobota to bardzo aktywny i atrakcyjny dzień w palnie Juwenaliów. Od godziny 11.00 na Jasnych Błoniach odbędzie się „Idziemy na plażę”. W trakcie tego eventu będzie można potańczyć, wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami oraz naładować akumulatory na wieczorne koncerty! Również na Jasnych Błoniach odbędą się zmagania „pogoń w byle czym”. Jest to rozbudowana forma biegu na szpilkach! Sobota to również kolejna edycja Bitwy na balony z wodą. Zaraz po wielkiej bitwie z jedenastoma tysiącami balonów będziemy wybierać najbardziej mokrą osobę, na którą również czekają nagrody! W tym roku koncerty hip-hopowe odbędą się w sobotę! Na scenie Juwenaliowej pojawią się Sobota, KĘKĘ, Dwa Sławy, TEDE i O.S.T.R.

Tydzień Studenckiego Święta zakończony będzie Piknikiem Rodzinnym na Jasnych Błoniach. Organizatorzy zapraszają do strefy chilloutu, sportu i eksperymentów. Zarówno zmęczeni świętowaniem Studenci jak i Mieszkańcy Szczecina znajdą tam coś dla siebie. Na scenie pojawia się muzycy z Akademii Sztuk i energetyczne trenerki ZUMBy.

Szczecińskie Juwenalia obchodzące w tym roku 20 lecie i zapowiadają się bardzo ciekawie, mamy zatem nadzieję, że poczujecie moc i będziecie z nami od biegu nocnego, aż do Pikniku Rodzinnego! Niech wszyscy Studenci i Mieszkańcy Szczecina wezmą udział w tym wspaniałym festiwalu! Pokażcie, że JEST MOC!

 

 

ip

Słowa kluczowe: juwenalia szczecin, program juwenalia szczecin
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Tablet za zdjęcie "z kija"
Tablet za zdjęcie "z kija"

Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku rozstrzygnięty. Wybraliśmy najlepsze zdjęcia juwenaliów 2015!

ZZ Top zagra na Ursynaliach!
ZZ Top zagra na Ursynaliach!

ZZ Top drugim headlinerem Ursynalia Warsaw Student Festival po Motörhead!

Ostatnio czytane
Tablet za zdjęcie "z kija"
Tablet za zdjęcie "z kija"

Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku rozstrzygnięty. Wybraliśmy najlepsze zdjęcia juwenaliów 2015!

ZZ Top zagra na Ursynaliach!
ZZ Top zagra na Ursynaliach!

ZZ Top drugim headlinerem Ursynalia Warsaw Student Festival po Motörhead!

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!